Jesenji radovi u vašoj bašti
Dolazak hladnijih jesenjih dana nije razlog da vaša dvorišta i terase uvenu, iako letnje sorte, istina, prestaju s cvetanjem. U septembru ili oktobru možete razdeliti i posaditi starije biljke, prorediti i okopati preguste zasade, te posaditi ukrasno grmlje ili drveće...
Ukoliko još niste posadili lukovice, iskoristite poneki topliji jesenji dan i za te radove u bašti. Zumbuli, lale i narcisi dobro podnose niske temperature i njihova lukovica sadi se u jesen. Da biste ih zaštili od poljskih miševa, koji ih mogu pojesti u nedostatku druge hrane, možete ih ograditi žičanim korpama ili uskom mrežom od nerđajuće žice.
Lukovice sadite na dubini dvostruko većoj od njih samih, a u rupu obavezno postavite drenažni sloj od šljunka. Gomoljaste i lukovičaste biljke koje dobro podnose niske temperature mogu provesti zimu i napolju u saksijama. Međutim, moraju se zaštititi od suvišne vlage u zemljištu, pa ih stoga ostavite ispod nastrešnice.
Ako želite da ulepšate dvorište, kako bi ono bilo šareno i tokom hladnijih jesenjih dana, najpopularnije rešenje jesu hrizanteme. Ta lepa biljka cveta u raznim bojama i nijansama, pa nije čudo što ljubitelji cveća nazivaju hrizanteme "jesenjim lepoticama". Baštovani preporučuju da se velike hrizanteme sade pojedinačno a da se manje kombinuju s drugim biljkama.
- Poludrago kamenje - Opal
- Poludrago kamenje - Mesečev kamen (Moonstone)
- Danski "rolat" dizajn
- Poludrago kamenje - Turmalin
- Poludrago kamenje - Rozenkvarc
- Poludrago kamenje - Karneol
- Nadjite idealno mesto za vaše cveće
- Poludrago kamenje - Oniks
- Hobi abeceda za svaku kreativku
- Poludrago kamenje - Granat